Az első haladó tréningen begyakoroltuk a fegyver tokból történő kirántását, csőre töltését célra emelését és az elsütését. Eddig egy célpontra adtunk le lövéseket, most tegyük ezt kettőre!
Feladat:
A tárba 2 db lőszert tárazzunk, tegyük a tárat a fegyverbe azt pedig a tokba. Jelzésre rántsuk ki a tokból a fegyvert töltsük csőre majd mind a két célpontra adjunk le 1 – 1 lövést! A célok a már megszokott A/4 – es fehér lapok legyenek, a célok távolsága 10 méter maradjon egymástól a célok távolsága minimum 3 méter legyen.
Ez a feladat már picit bonyolultabb, több dologra kell közben figyelni, de hát ez a szépsége a dolognak. Az előző feladat esetében egy célpontunk volt most kettő és viszonylag távol is vannak egymástól, ez okozhat némi problémát. Mi is lehet itt a gond? A problémát az okozza, hogy ha már rálőttünk az első célpontra akkor onnan milyen tempóban húzzuk át a fegyverünket a másik célpontra! Ha lassan tesszük akkor nagy lesz az idő veszteség ám kisebb a hiba lehetőség, ha gyorsan húzzuk a fegyvert a két célpont között akkor ugyan nyerhetünk némi időt, de a mozdulatban benne van a veszély, hogy akaratlanul is a célponton túl húzzuk a fegyvert a lendület miatt és a lövést a céltól jobbra engedjük el és az sajnos jobbra el is kerüli azt!
A gyors fegyver célpontra kiszúrásánál illetve a gyors oldalt mozgatásánál nyújtott kezek esetében számolnunk kell az úgynevezett „ ostor csapással „ ! Az akkor következik be ha dinamikusan szúrjuk a fegyvert a célpontra és a végpontba érkezés pillanatában a fegyver csap egyet jobbra illetve balra is! A sebesség miatt annyira ez nem látványos elmozdulás, de sajnos ott van. Pár centiről beszélünk ennél a jelenségnél, de az a pár centi a csőtorkolattól 10 méterre már akár 30 – 40 centi mellélövést is okozhat. Elkerülni úgy lehet ezt a problémát, ha a lövész dinamikusan szúrja a fegyvert a célpontra, majd a végpontba kiérkezést követően pár tized másodpercet vár a lövés előtt ameddig a fegyver beáll a megfelelő irányba.
Azt gondolom, hogy mint eddig sok esetben az „ ARANY KÖZÉP ÚT „ lesz a megfelelő! Olyan sebességgel mozgassuk a fegyverünket a két cél között, hogy uralni tudjuk azt de még sebessége legyen és pontosan a célpontra tudjuk irányítani a lövés pillanatában!