Ez idáig álló helyből adtuk le a lövéseket. Lassan a fegyver biztonságunk és a gyakorlottságunk meg engedi, hogy két lövés között pozíciókat váltsunk. Nem kell nagy dolgokra gondolni első körben. Ha szisztematikusan begyakoroljuk a fél térdelő illetve fekvő testhelyzeti pozíciók felvételét, illetve a pozíciók elfoglalása közbeni helyes fegyvertartást, akkor a biztonságnak illetve az eredményességnek is határozottan jó teszünk!
1 lépés: TÉRDELŐ POZÍCIÓ
Tartsuk a fegyverünket a cél irányába, jobb kezes lövészt figyelembe véve, bal lábunkkal lépjük előre egy lépést, és ezzel egy időben a jobb térdünket helyezzük a talajra! A térdelő pozíció elfoglalásánál igyekezzünk a térdünket óvatosan a talajra helyezni, mert egy egy apró kavics komolyan meg tudja zavarni a lövészt, ha rá huppan térddel. A fegyverünk a mozdulat során folyamatosan mutasson a cél irányába! Miután elfoglaltuk a megfelelő pozíciót, megkezdhetjük az irányzék rendezését a célponton, illetve ezt követően az elsütő billentyű feszítését.
2 lépés: FEKVŐ POZÍCIÓ
A feladatot álló pozícióból indítsuk! A fegyverünk a cél irányába mutasson, majd kezdjük a mozdulatot. Először a térdelő tartást vegyük fel, majd szabad kezünkkel támaszkodjunk a talajra, úgy, hogy közben a fegyvert tartó kezünk folyamatosan a célra mutasson és az ujjunkat semmi esetre se tegyük a mozdulat közben az elsütő billentyűre! Ha lehasaltunk, akkor mind két kezünket nyújtsuk előre a cél irányába és igyekezzünk minél gyorsabban az irányzékot rendezni a célponton! A felkarok illetve a könyök támaszkodik a talajon illetve extrém nagy távolságra lövés esetén az alkarok is a talajra kerülhetnek a megfelelő szög elérése céljából!
A gyakorlatot a kellő száraz tréningezést követően, amikor már minden mozdulatot biztonságosan begyakoroltunk, csak akkor hajtsuk végre éles lőszerrel, és akkor is lassan, időkorlát nélkül!
A gyakorlat befejezése után a szabad kezünkre támaszkodva először fél térdelő helyzetbe emelkedjünk úgy, hogy eközben a fegyvertartó kezünk az emelkedés során is megközelítőleg a cél irányába mutasson és az ujjunk véletlenül se legyen a sátorvason belül! A fél térdelő testhelyzet elérésekor már biztonságosan ellenőrizhetjük a töltetlenséget, illetve üríthetjük a fegyvert. Amennyiben egy lő feladat része a fekvő testhelyzet, akkor a felkelést követően tovább folytathatjuk a célok leküzdését illetve a más pozíciókból történő tüzelést a feladat befejezéséig.