Elérkeztünk hát idáig!
Nagyjából 1000 lövéssel a hátunk mögött, már egész jól megismertük a fegyverünket, a fizikai állóképességünk is, ami a lövész sport hatékony műveléséhez szükségeltetik, viszonylag jól fejlődik. Kellően sokat forgattuk a fegyverünket, hogy az újdonság varázsa elmúljon és a hatékony edzésmunka vehesse át a szerepet. Az erre az edzésünkre szánt 100 lőszerünket az alábbi módon használjuk fel!
Tíz lövést már csak az illendőség kedvéért adjunk le időkorlát nélkül 10 méter távolságból a már jól megszokott A/4-es fehér lapra, amire egy 10 centis kört rajzoltunk. A következő feladatnál szintén 10 lőszert használjuk ugyanerre a célpontra, de igyekezzünk olyan sebességgel lőni, amit tudunk kontrollálni, de a sebesség tekintetében már közelítsünk a hibahatár felé!
Ezt követően 1 lőszert tárazzunk, majd helyezzük a tárat a fegyverbe a fegyvert a fegyver tokba. Saját magunknak adjunk jelzést és a fegyvert rántsuk ki a tokból, majd a cél irányába tartva töltsük meg és adjunk le egy lövést a fehér lapra, ugyan csak 10 méter távolságból. Ezt 10 szer ismételjük, és minden ismétlésnél próbáljunk egy picit gyorsítani a mozdulaton illetve a lövésen. Ezt a mozdulatot lőszer nélkül "száraz edzés" keretében egy üres szobában a töltetlenség ellenőrzést követően bármikor megtehetjük és meg is kell tennünk.
A LÖVÉSEK VÉGREHAJTÁSI IDEJÉN GYORSÍTANI ÚGY FOGUNK TUDNI, HA A MOZDULATOKAT, AMIK SZÜKSÉGESEK A VÉGREHAJTÁSHOZ, FELGYORSÍTJUK! FELEJTSÜK EL, HOGY , A FEGYVER ELSÜTÉSÉN GYORSÍTSUNK! A LEGNAGYOBB HIBÁK SZINTE MINDEN ESETBEN ABBÓL SZÁRMAZNAK, HOGY AZ ELSÜTŐ BILLENTYŰT A LÖVÉSZ A TUDÁSÁHOZ KÉPEST GYORSABBAN HÚZZA LE MINT AHOGY AZT A GYAKORLOTTSÁGA MEGENGEDNÉ!
A fegyver elővétele, töltése, célpontra kiszúrása az a mozdulat, aminek a felgyorsításával nem okozunk problémát. Nyilván ha a mozdulatok gyorsak de szétesnek akkor a hatékonyság sérül és a lövések lassabban és pontatlanabbul kerülnek leadásra mint ahogyan szeretnénk, de ez most a mozdulatok begyakorlásáról szól és nem feltétlenül a gyorsításukról.
A maradék lőszerünket szánjuk erre a gyakorlatra és egyesével tárazva használjuk a mozdulatok begyakorlására beégetésére. Azt gondolom, hogy aki végig haladt ezeken a gyakorlatokon és kellően odafigyelt, az sikeresen megtanulta azokat az alap mozdulatokat, technikákat, aminek a birtokában már biztonságosan és hatékonyan tud csatlakozni a haladó tréningekhez! Mindenkinek további sikeres és élvezetes és nem utolsó sorban biztonságos edzéseket kívánok a haladó tréningeken!