Az előzőekben kicsit „ szórakozhattunk „ a dupla lövésekkel, mivel azok élvezeti faktora mondhatni nagyobb. Most nézzük meg, hogyan is kell közepes távolságra gyorsan és pontosan lövést leadni. Ha próbáljuk definiálni a „ közepes távolság „ fogalmát akkor nincs egyszerű feladatunk , mivel lövésze válogatja, hogy kinek mi a közepes távolság, de ha mindenképpen számot kéne mondanom, nagyjából 15 – 20 méter közé lőném be a tapasztalatok alapján!
Feladat:
A tárba helyezzünk 1 lőszert, majd helyezzük a fegyverbe, azt pedig a tokba! Jelzésre rántsuk, ki a fegyvert a tokból töltsük, meg a lő irányba tartva, majd a lehető leggyorsabban toljuk a cél felé. Amikor a fegyverünk kiért a végpontba, igyekezzünk az irányzékot megfelelően rendezni a célponton és ezzel egyidejűleg az ujjunkat helyezzük az elsütő billentyűre. Különös tekintettel figyeljünk arra, hogy ha a fegyverünk nincs a cél irányában, még véletlenül se tegyük az ujjunkat az elsütő billentyűre! Ha már a célon vagyunk, akkor az utolsó pontosításokig már rá helyezhetjük az ujjat, de a húzás megindítását csak és kizárólag az irányzék helyes beállítása után indítsuk!
A cél távolságának növekedése felveti azt a problémát, hogy a cső végen történő, pár tized milliméter eltérés a lövés pillanatában, már közepes távolságon is akár 20 – 40 centis eltérést fog mutatni egy rövidebb cső esetében. Ha a lövéseket még nagyobb távolságra szeretnénk leadni, akkor mindamellett, hogy pontosan kell célba vennünk az eltalálni kívánt célt, az elsütő billentyű húzását is gyakorlatilag hibátlanul kell megtennünk, mert hiába a pontos célzás, ha az elsütés hibás! A lövésünk alapból célt fog téveszteni, úgy, hogy még a lövedékre ható külső befolyásoló tényezőkkel még nem is számoltunk! Az ideális verseny lőtávolságokon ( 25 – 50 méter ) nem kell számolnunk a külső zavaró tényezőkkel, legalább is a lövedék tekintetében, az persze már más kérdés, hogy egy váltakozó irányú nem is feltétlenül erős szél, a lövész hátát, kezét lökdösheti, ami igazából eléggé jól megnehezítheti a dolgát.
Ha belekezdünk a gyakorlásba, akkor igyekezzünk a fegyver elővételét, csőre töltését, célpontra irányítását illetve az irányzó berendezését célponton történő rendezését minél gyorsabban végrehajtani, hogy az elsütés végrehajtására maradjon kellő időnk.
ALAP SZABÁLY! A VÉGREHAJTÁS SORÁN MINDEN MOZDULATOT, KIVÉVE AZ ELSÜTŐ BILLENTYŰ HÚZÁSÁT, DINAMIKUSAN, GYORSAN HAJTSUK VÉGRE, EZZEL ELŐSEGÍTVE, HOGY AZ ELSÜTŐ BILLENTYŰ ELHÚZÁSÁHOZ SZÜKSÉGES IDŐT ARRA FORDÍTHASSUK!