Itt találsz egy kis elmélkedést, amely elsősorban azoknak szól, akik már nagyon profinak hiszik magukat! Soha NE bízd el magad! A végén azért gyakorlatot is tettem a "hegyi beszéd" mögé.
Ehhez nincs sok hozzáfűzni valóm. Magát a feladatot eléggé részletesen leírtam. Gyakorolj!
Ez a feladat, már egy viszonylag összetettebb feladat, ami nagyban segít begyakorolni a verseny feladatok során előforduló pozícióváltásokat, illetve a töltött fegyverrel történő mozgásokat!
Hangolódunk a versenyfeladatokra. Elővesszük a fém célokat. Ezek azonnali visszajelzést adnak a találat sikerességéről.
Távlövés! Ez egy picit már túlmutat a verseny feladatokon, de mindenképpen érdemes gyakorolni, mert egy extrém célpont leküzdéséhez igen nagy segítség lehet, illetve az élvezeti értéke is kimagasló ennek a gyakorlatnak!
Egy kis erőnléti tréning! Attól függetlenül, hogy már egész jól haladunk és gyakorlatilag teljesen biztonságosan kezeljük a fegyvert, esetleg már viszonylag nagy távolságba is eredményesen lövünk, az erőnléti edzéseket nem ússzuk meg. Ha hanyagoljuk az erőnléti edzéseket lassul vagy akár meg is állhat a fejlődésünk.
Elővesszük a "gyengébb kezünket", hogy azt is felfejlesszük egy kicsit. Néha nem árt, ha mindkét kezünkkel hasonlóan jól bánunk a fegyverrel.
Ezen a ponton már kell egy kis lökés, mert úgy érezheted, hogy megállt a fejlődésed. Pedig csak arról van szó, hogy eddig a szintig látványos volt a fejlődés, innentől viszont már több energiát kell befektetned, hogy szinten tartsd magad és/vagy tovább fejlődj!
Ez a gyakorlatsor hivatott a lövészt rávezetni a távolságbecslés, a cél méretének helyes beazonosítása és a sebesség hányadosának összhangba állításának művészetére.
Íme egy összetett feladat. Itt kamatoztatnunk kell az eddig gyakorolt technikákat, hogy sikeresen végigcsináljuk a pályát. Kitartás, gyakorlás és sok-sok türelem önmagunkkal szemben és "némi" alázat a sport iránt!