Egy gyakorlat sor, amivel a lövész, tesztelheti lőkészségét, illetve fejlesztheti azt!
A már jól bevált 5 méter távolságot alkalmazzuk jelen esetben is a gyakorláshoz. A cél mérete az ami igazán érdekessé teszi a gyakorlatot, ami alapból is kihívás, még egy gyakorlott lövész számára is. A cél mérete jelen esetben 1,5 centiméter. Mint ahogy más gyakorlatok során is, elsőként " melegítsünk " be! A lövész a célterületre, időkorlát nélkül ad le lövéseket, és igyekszik viszonylag szűk szórásképet tartani. A lövéseknél az irányzékot rendezi és az elsütő billentyű egyenletes préselésével adja le a lövéseket. Eddig mondhatjuk, hogy egy " átlag " lövész számára, nem jelenthet nagyobb kihívást! Ezt követően a fegyverét visszahelyezi a tokba, és onnan indítja a gyakorlatot, és így ad le lövéseket a célterületre. Itt már kezd érdekesebbé válni a gyakorlat, mivel a fegyver markolatát elengedi a lövész, tehát első lépésben egy jó fogást kell találnia a markolaton, viszonylag tempósan. Ezt követően rövid idő alatt kell a célpontra emelnie, illetve az irányzékot rendezni a célponton, és csak ezután kezdheti az elsütő billentyű préselését.
Ezt követően, miután már a fegyver rántás, irányzék rendezés és az elsütés kezd összeállni, már csak a jobb működtető kezet használja, és így próbál a célpontra lőni. Ilyenkor irreálisan megnő a kéz mozgása, és ezt a lövésznek folyamatosan kontroll alatt kell tartania! Nem egyszerű feladat, de ha az elsütés technikáját jól betanulta a lövész, jó eséllyel sikerrel járhat.
Ha már az egyik kezet terheltük, a másikat sem hagyhatjuk ki! A lövések leadása során a lövész váltja a kezet, és úgy ad le lövéseket. A nehézsége a gyakorlatnak, hogy a tréningezők nagy része nem fordít kellő figyelmet mind két kéz edzésére, így a " gyengébbik " kéz valóban gyengébb marad, és a lövések során megnő a szóráskép, illetve sok esetben célt tévesztenek a lövések! Az elsütő billentyű megfelelő préselése is gyakorlatot kíván, így ha csak egy mód van rá, ne hagyuk ki a gyenge kéz tréningezését sem! Nyilván valóan a kevésbé gyakorlott kéz, lassabban fog tudni megfelelő eredményt produkálni, de ez gyakorlással kimondottan jól fejleszthető.
A következő részfeladat során, pörgősebbre veszi a lövéseket a lövész, és igyekszik minél gyorsabban kezet váltani, illetve irányzékot rendezni, és az elsütést végrehajtani. Itt gyakorlatilag pillanatok alatt kell meghoznia döntéseket, illetve többször egymást követően precízen ismételni a megfelelő mozdulatsort.
Végezetül igyekszik a lövész egy kézből, tempósan lövéseket leadni a célterületre. Majd vátja a kezet, és gyenge kézzel is folyamatosan lövéseket leadni a célpontra. A feladat nehézsége, hogy már az eddig leadott lövések megterhelték a kezet. Emiatt az irányzék rendezése, az elsütő billentyű elhúzása, és gyakorlatilag a fegyver célponton tartása is, már külön - külön is, erőt vesz ki a lövészből! Ha kellően felkészült fizikailag, akkor jó eséllyel célba találhat, ha viszont fizikálisan hiányosságok mutatkoznak, akkor a szóráskép nem lessz kellően szűk. Bizonyos izom csoportok külön edzése, szinte elengedhetetlen a jó erdmények eléréséhez! A fizikális edzésekkel az " edzéstematika " témakörben, bővebben foglakozunk!
Jelen esetben sikerült az 50 lövést egy 4,5 centis körön belül tartani, ami már elfogadható eredmény. További száraz edzésekkel fizikálisan mégjobban rá lehet készíteni a szervezetet a feladatokra, illetve az elsütés gyakorlásával lehet még szűkíteni a szórásképeken!
A gyakorlat 6 perc tiszta lőidőből, illetve a tárazások plusz idejéből áll, ami legrosszabb esetet is figyelembe véve nem több 15 percnél! Ennyit ne sajnáljunk magunktól edzésre!